Kontrast:
Veličina slova:
07.06.2021. | paraatletika

WPA EP 2021: Gašpar osvojio srebro na EP

U posljednjoj disciplini natjecanja u poljskom Bydgoszczu na 7. Europskom paraatletskom prvenstvu u koplju, kategorije F41, Zadranin Vladimir Gašpar osvojio je srebro s 36,02m. Europski prvak je Nijemac Mathias Mester s 36,31m, a brončani je Turčin Faruk Omer Iklin s 34,34

"Ovo natjecanje je za mene veliko iskustvo, jer mi je ovo drugo europsko prvenstvo i nakon bronce osvojio sam srebro. Sve u svemu za mene su to velike stvari i veliki uspjeh. Gledam dalje da budem još boljiu svojim rezultatima na ljestvici, hvala svima na podršci " izjavio je Vladimir Gašpar.

Hrvatska je u poljskom Bydgoszczu na 7. Europskom paraatletskom prvenstvu osvojila ukupno deset medalja i to 4 zlata, 2 srebra i 4 bronce u konkurenciji 700 paraatletičara iz 43 zemlje, hrvatske boje branilo je 4 paraatletičare i 11 paraatletičara.

Hrvatska reprezentacija se vraća sutra iza 17,00 sa letom iz Varšave u Međunarodnu zračnu luku "dr Franjo Tuđman" u Zagrebu.